Jak nejlépe investovat milion v roce 2021?

Vyhráli jste milion? Zdědili jste peníze po rodičích nebo jste získali v práci vysoké odměny? Milion už není zanedbatelná částka a vyplatí se uvažovat o jeho investování. Inflace způsobuje, že peníze na běžném účtu ztrácí svoji hodnotu, proto se s námi pojďte podívat, kam investovat milion, aby se vám investice vrátila.

Jak investovat odpovědně

Co udělat s milionem? Pokud nepodnikáte a dosud nemáte zkušenosti s investicemi, většinou se nevyplatí sahat po řešení, jako jsou akcie nebo investovat do startupových projektů. Investice by měla být vždy zodpovědná a měli byste si být jisti, že o investované prostředky nepřijdete. Jak se tedy stát úspěšným investorem jen s malými nebo žádnými znalostmi? Investujte do nemovitostí a pronájmů.

Investice do chaty, bytu nebo garáže

Především si ujasněte, do čeho chcete investovat a co je pro vás dostupné. Částku můžete investovat rovnou nebo ji můžete použít jako základ pro vyšší hypotéku. Ne na vše vám však banka půjčí potřebný obnos. Například na garáže hypotéku nedostanete. Navíc je jejich pronájem pracný a nájmy jsou malé. Proto zvažte i další možnosti.

Dalším řešením může být investice do chaty v rekreační oblasti, kterou budete pronajímat v rámci dnů až týdnů. Výhodou je, že ji můžete sami stále příležitostně využívat. Nevýhodou je však nutnost zajištění pravidelného úklidu, inzerce, rezervačního systému a samozřejmě také starost o hosty.

Kam investovat milion 2021

Jak tedy investovat peníze a vydělat? Tou nejlepší variantou je investice do bytů na pronájem. Pokud se poohlédnete v levnějším kraji, například v Ostravě koupíte za tuhle částku i malý byt. Nebo zvolíte možnost hypotéky a pak můžete vybrat i dražší nemovitost.

Investice pro více vlastníků

V tomto případě je však ještě další možnost financování. Když nemáte dostatek prostředků a nechcete si brát hypotéku, můžete se stát majiteli spolu s dalšími vlastníky a investovat tímto způsobem. Výhodou jsou nižší náklady, ale nebudete jediní, kdo bude o nemovitosti rozhodovat. Vždy se bude muset dohodnout více stran.

Je tedy na zvážení a přesnějším propočtu, zda se vyplatí vlastnit levnější objekt nebo dražší spolu s dalšími lidmi. Ty pak volte hodně důkladně.

Pokud si sami neporadíte, naše společnost RATATA Investice vám pomůže s celým procesem nákupu a s následným pronájmem nemovitosti. Neváhejte nás kontaktovat. Poradíme vám kam investovat milion v roce 2021 i v roce následujícím. S námi je investování hračka.

Pasivní příjem aneb kam uložit milion

Právě možnost pasivního příjmu láká stále větší množství lidí. Navíc, jak už jsme zmínili, investice do nemovitostí, konkrétně do pronájmu bytů, patří mezi jisté způsoby, jak o peníze nepřijít a ochránit jejich hodnotu před inflací. Jedná se o ideální volbu, kam uložit peníze tak, aby vydělávaly.

Další způsoby investování

Existuje samozřejmě celá řada dalších způsobů, jak vhodně uložit své prostředky. Zde už jsou však potřeba znalosti a ideálně také praxe někoho, kdo se v oboru pohybuje a poradí vám.

U následujících variant platí, že byste měli začít s investováním spíše menších částek. Dále možnosti, které slibují až příliš zázračné výdělky, jsou mnohem rizikovější.

P2P půjčky

Jedná se o běžné půjčky mezi lidmi. Neznamená to, že byste někomu půjčili peníze na dobré slovo. Dnes existuje celá řada portálů, která půjčky zprostředkovává. Stačí si jen vybrat takovou stránku, která poskytuje záruky, abyste si byli jisti, že o své peníze nepřijdete.

Zlato

Zlato má mnoho výhod. Neztrácí na své hodnotě tak rychle jako další investiční oblasti. Je vhodné pro dlouhodobé investiční cíle a jako součást portfolia.

Akcie

K tomuto způsobu potřebujete především znalost akciového trhu, investiční plán a také trpělivost.

Podnikání

Podnikat můžete sami nebo si vyberte projekt, do kterého investujete. Milion v kapse vám může pomoci rychle si splnit si dávný sen a založit si vlastní podnikání, ať ji třeba vlastní e-shop nebo keramickou dílnu…

Umění

Kdo četl knihu Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů, ví, že v umění jsou nemalé částky. Je však potřeba vědět kdy a do čeho investovat. S tím vám mohou poradit galeristé.

Je to pro mě to pravé?

Odborníci také radí, že by mělo být investiční portfolio co nejpestřejší. Ve chvíli, kdy vám nevyjde jedna investice, můžete se spolehnout na další. Kdežto pokud máte vše v jednom systému, snadno o úspory můžete přijít.

Ačkoliv nejsme proti žádné z výše zmíněných způsobů investic, ze zkušenosti s pronájmy stovek bytů vás můžeme ujistit, že pouze u investic do nemovitostí si můžete být téměř 100% jistí, že se vaše peníze zhodnotí. V následujících letech totiž podle hospodářského vývoje nehrozí, že by šly ceny nemovitostí dolů tak, aby byla vaše investice ohrožena. A i v případě menšího poklesu jejich cen si můžete být zcela jisti, že bude následovat růst.

Takže ať už se chcete pustit do čehokoliv, nejprve si zjistěte potřebné informace. Zorientujte se v oboru a s investicí nespěchejte. Tím spíše, máte-li milion skutečně pouze jeden. Tak hodně štěstí a hurá do toho!

Zřeknutí odpovědnosti: Informace uvedené v tomto článku mají pouze informativní charakter a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Před jakoukoli investicí konzultujte další postup s investičním odborníkem.

Responses

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *