Jak zhodnotit peníze 2021? Nemovitost je jistota

Současná doba přeje investicím. Vzhledem k pandemii koronaviru, která se celosvětově promítla snad ve všech ekonomikách světa, jsou sice některé položky na trhu dražší než dříve, například investice do nemovitosti je vyšší. 

Na druhou stranu lidé po celou dobu šetřili. Spořili finance na „lepší časy“, nikdo tenkrát moc neřešil, do čeho investovat nebo kam uložit peníze, aby vydělávaly, protože nebylo jisté, co se bude dít dál. 

Rok od počátku koronakrize je situace znatelně lepší, proto je čas porozhlédnout se, do čeho investovat v roce 2021 a 2022. Nákup nemovitosti nikdy není šlápnutím vedle.

Nemovitost – trvalá investice do vlastního

Ze všech stran slyšíme: „Investuj!“ Ale kam investovat? Do akcií, do kryptoměn, zlata? Máme si pořídit stavební spoření, nebo vyzkoušet podílové fondy? Nákup nemovitosti je odpovědí na otázku, „jak investovat peníze a vydělat. 

Ceny zlata či diamantů neustále kolísají, ale nemovitosti jdou v roce 2021 strmě nahoru. „Co stálo na podzim 3 miliony, teď stojí 3,2 i 3,3 milionu, ilustruje situaci Jan Martina z M&M Reality. 

V době počátku pandemie byl celý trh s nemovitostmi v nejistotě. Po prvotním rozčarování, kdy zůstalo neobsazeno velké množství bytů, se stalo, co nikdo nečekal. I když ceny nájmů i nemovitostí šly raketově nahoru, ukázalo se, že právě v krizi víc než kdy jindy hledají lidé v nemovitostech jistotu. 

„I kdyby ceny bytů v Česku ve zbytku roku jen stagnovaly, budou stále v průměru o 8,4 procenta vyšší než loni. uvedl analytik ČSOB Petr Dufek. 

Pokud máte vyhlédnutou oblast, kde chcete byt koupit, můžete se s námi poradit v rámci RATATA Investments. Působíme v lokalitě Kadaň, Klášterec, Chomutov, Jirkov a Most. Oblast je velmi žádaná, protože se velmi rychle rozvíjí.

Jistý výdělek? Pronajměte byt

Když už víte, do čeho investovat, nezáleží na tom, jestli kupujete jeden byt, nebo se chystáte k investování do celého bytového komplexu. Pochopitelně, čím více bytů budete mít, tím větší poté bude návratnost. 

Ono to vypadá jednoduše: koupím byt, pronajmu a hotovo. Ano, pokud chcete kupovat pouze jednu bytovou jednotku, je to snadnější. Pokud jste investor, který má větší ambice, ale i přesto potřebujete poradit, abyste mohl v budoucnu nakupovat a pronajímat byty sám, je dobré obrátit se zpočátku na odborníka.

RATATA Investments bude Vaším partnerem pro investování do nájemních bytů. Nejde o to, že RATATA Investments nyní spravuje na 500 bytů, kde žije přes 1000 spokojených nájemníků. Pokud se ovšem chcete stát profesionálním investorem a neplatit za správu, využijte náš kurz. Za trvání kurzu Vás krok po kroku naučíme, jak si vybrat správnou lokalitu pro investici, kde a jak hledat vhodné byty i kde sehnat peníze

Investice, která se Vám vrátí

Nebuďte na omylu, že ten, kdo investuje do nemovitostí, vždy začíná jako milionář, nebo dokonce miliardář. Realita je někde úplně jinde. Investoři si běžně berou hypotéky.

Pokud vám banka nabídne hypotéku za 80 % LTV, pak je potřeba mít v hotovosti pouze 20 % z ceny. To při koupi bytu 1+1 za 1,5 milionu je 300 tisíc korun. To není málo, ale na druhou stranu není to zase nereálná částka, kterou byste nemohli nikdy vydělat nebo našetřit.

Výhodou investice do nemovitosti nebo nemovitostí je fakt, že získáte něco fyzického. Po splacení hypotéky je ta věc vaše a ode dne, kdy hypotéku doplatíte, už se Vám bude jen rentovat. Jedná se o zkušenostmi ověřenou cestu k pasivnímu příjmu. 

Poraďte se s odborníkem

Ideální investiční byt by měl být nejlépe nevybavený a dobře přizpůsobený nájemnímu bydlení. Jsou upřednostňovány odolné materiály, čistý design a neutrální barvy. Zásadním požadavkem je také rychlý a spolehlivý internet.

V RATATA Investments Vám poradí od A do Z. Pomohou Vám vybrat lokalitu, spočítat splátky, poskytnou Vám kompletní servis. Správu bytů pojímají moderně. Díky online systému investor vždy vidí, jaké byty má pronajaté, a neztratí se v investorské džungli.

Airbnb jako alternativní investice

Pokud víte, že chcete investice směřovat k nemovitostem, jste na dobré cestě stát se člověkem, který vydělává. Nikoli okamžitě, ale v horizontu let. Ještě zbývá otázka, jestli investujete do klasického dlouhodobého pronájmu bytu, nebo půjdete s kůží na trh a zariskujete.

Chcete-li vyzkoušet něco nového, moderního a ve světě běžného, můžete svůj byt nebo své byty pro najímat, nikoli na dlouhodobý pronájem, ale třeba jako Airbnb byty na krátkodobý pronájem.

Responses

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *